فایزر به دنبال مجوز تزریق به 5 تا 11 ساله‌ها

فایزر به طور رسمی درخواست مجوز اضطراری برای تزریق به کودکان و نوجوانان سنین پنج تا 11 سال را ثبت کرد.

  • کد خبر: 3809
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: شنبه 17 مهر 1400 - 07:55

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا (کرونومی) به نقل از سی‌ان‌بی‌سی نیوز، منابع آگاه  می‌گویند تصمیم ایالات متحده در مورد تزریق واکسن کووید 19 فایزر/ بیو‌ان‌تک برای کودکان 5 تا 11 ساله ممکن است در ماه اکتبر اتخاذ شود.

جدول زمانی بر اساس این انتظار است که واکسن فایزر/بیوان‌تک، داده‌های کافی از آزمایشات بالینی داشته باشد تا از مجوز استفاده اضطراری (EUA) سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) برای گروه سنی مذکور استفاده کند.

اگر فایزر  درخواست مجوز استفاده اضطراری از واکسن خود را تا پایان ماه سپتامبر ( سه هفته دیگر) ارسال کند و داده‌ها از استفاده از آن پشتیبانی کنند، تا زمان رسیدن به ماه اکتبر ( اواسط مهرماه) محصول فایزر طی چند هفته برای تزریق به کودکان آماده خواهد شد. 

سازمان غذاو داوری آمریکا در حالی تصویب واکسن شرکت فایزر را بررسی می‌کند که مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا و آژانس دارویی اروپا ارتباط برخی از عوارض ماند التهاب قلبی را با این واکسن را تأیید کرده‌اند. همچنین طبق اعلام رسانه‌های آمریکا، برخی از موارد مرگ و میر مرتبط با تزریق واکسن نیز در حال بررسی است.

بیشتر بخوانید:

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف