مرکز واکسیناسیون حرم مطهر امام رضا(ع) راه‌اندازی شد

معاون خدمات زائران حرم مطهر رضوی گفت: مرکز تزریق واکسن در رواق دارالمرحمه حرم امام رضا(ع) با همکاری آستان قدس رضوی، دانشگاه علوم پزشکی مشهد و بسیج دانشجویی راه‌اندازی شده است.

  • کد خبر: 3719
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: يکشنبه 4 مهر 1400 - 09:51

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا (کرونومی) به نقل از پایگاه خبری آستان قدس رضوی، امین بهنام با اشاره به راه‌اندازی مرکز تزریق واکسن کرونا در بارگاه ملکوتی ثامن الحجج (ع) اعلام کرد:عموم زائران و مجاوران می‌توانند همه روزه از ساعت 9 تا 24 با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برای انجام واکسیناسیون به این مرکز مراجعه کنند. 

وی ادامه داد: بیستم شهریور ماه گذشته حجت‌الاسلام احمد مروی، تولیت آستان قدس رضوی از آمادگی لازم برای انجام این کار خبر داد و اظهار داشت: آستان قدس از ابتدای کرونا در کنار مردم و کادر درمان بوده است و با تاکید رهبری و عزم دولت در تسریع واکسیناسیون، ضمن اختصاص 30 میلیارد ریال برای تامین واکسن حاشیه شهر مشهد، آمادگی داریم در صورت نیاز، رواق‌های حرم مطهر رضوی را برای واکسیناسیون عمومی اختصاص دهیم.

بنا بر این گزارش آستان قدس رضوی طی دوره کرونا 90 درصد دستورالعمل‌های بهداشتی در این حوزه را رعایت کرده و از بیمارستانهای مشهد نیز حمایت مالی 15 میلیارد تومانی نموده است همچنین اهدای تجهیزات پزشکی و تامین داروی مورد نیاز بیماران از دیگر اقدامات این آستان در این زمینه است.

بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون پنج میلیون و 508 هزار و 885 نفر در ایران به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. بیماری کووید 19 جان 118 هزار و 792 تن را نیز تاکنون در کشورمان گرفته است. همچنین چهار میلیون و 897 هزار و 876 نفر از مبتلایان به ویروس کرونا در ایران تاکنون بهبود یافته‌اند.  

بیشتر بخوانید:

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف