مهلت ثبت نام در طرح تسهیلات کرونایی تالارداران تمدید شد

معاون اقتصادی و برنامه ریزی اتاق اصناف ایران گفت: مهلت ثبت نام تسهیلات کرونایی تالارداران به مدت سه ماه تمدید شد.

  • کد خبر: 3661
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: يکشنبه 28 شهريور 1400 - 11:36

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا (کرونومی) به نقل از باشگاه خبرنگاران، احسان سقایی معاون اقتصادی و برنامه ریزی اتاق اصناف ایران گفت: یکی از رسته‌هایی که بعد از پاندمی کرونا در کشور آسیب دید، رسته‌ تالار دار‌ها بود که شامل تالار‌های پذیرایی و باغ تالار‌ها می‌شود.

او افزود: این گروه به خاطر سرمایه گذاری زیادی که در شغل خود دارند، تعطیلی‌ اجباری باعث شد که آسیب فراوانی را تجربه کنند. ضمن اینکه گروه های شغلی مختلف هم وابسته به این رسته هستند.

به گفته این مقام مسئول با توجه به این موضوع و با تلاش‌هایی که اتاق اصناف ایران در ستاد ملی مقابله با کرونا انجام داد، تالار دار‌ها نیز جزو 14 گروهی قرار گرفتند که آسیب جدی به آن‌ها خورده است. بنابراین دولت تصمیم گرفت که از این گروه با اعطای تسهیلات بانکی یا معافیت‌های مالیاتی و بیمه‌ای حمایت کند.

سقایی گفت: اتاق اصناف اطلاعیه‌ای به تمامی اتاق های سراسر کشور صادر کرده است تا با همکاری اتحادیه‌ها این واحد‌های صنفی وارد سامانه کارا شوند و ثبت نام خود را انجام دهند و در نهایت از این تسهیلات بهره‌مند شوند.

او ادامه داد: زمانی که برای این موضوع اعلام شده بود، تا آخر شهریور ماه بود، اما متاسفانه در مدت تعیین شده خیلی از این تالار‌ها اقدام به ثبت نام نکردند و دلیل آن نیز این بود که اطلاع رسانی درستی انجام نشده بود. به همین خاطر با تلاشی که مجددا اتاق اصناف ایران با ستاد ملی مقابله با کرونا به خصوص با ورود دولت جدید انجام داد، تصمیم گرفته شد که این تسهیلات کرونایی که به واحد‌های صنفی داده می شد به مدت سه ماه دیگر تمدید شود.

این مقام مسئول ادامه داد: اتاق اصناف ایران مجددا با اتاق‌های اصناف سراسر کشور نامه نگاری کرده است که با همکاری اتحادیه‌ها و واحد‌های صنفی این واحد‌ها فرایند ثبت نام خود را انجام دهند و اطلاعات خودشان را به اتحادیه‌ها اعلام کنند و در نهایت اتحادیه‌ها هم فرایندهای بعدی آن را  طی کنند.

سقایی تاکید کرد: خود تالار‌داران لزومی ندارد که به صورت تکی به ثبت نام در سامانه کارا بپردازند، چرا که تنها با مراجعه به اتحادیه  فرایند لازم برای این واحد‌ها انجام می‌شود.

بیشتر بخوانید:

گفتنی است، تسهیلات تالار دار‌ها به این صورت است که تالار‌ها تا متراژ 200 متر یا تالار‌های پذیرایی تا 400 متر باغ تالار، 150 میلیون تومان سقف تسهیلات و تالار‌های بین 200 تا 500 متر تالار‌های پذیرایی یا 400 تا 1000 متر باغ تالار، 300 میلیون تومان و بالای 500 متر تالار پذیرایی یا بالای 1000 متر باغ تالار، 450 میلیون تومان تسهیلات دریافت می‌کنند. همچنین این تسهیلات سه ماه استراحت دارند و بعد از سه ماه اقساط آن شروع می‌شود. سود این تسهیلات هم 12 درصد و بازپرداخت آن هم 24 ماهه خواهد بود.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف