پرداخت 24 میلیارد وام کرونایی به باشگاه‌های ورزشی تهران

مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران گفت: با شیوع کرونا و تعطیلی اماکن ورزشی (اسفند ماه 98)، بیش از 24 میلیارد تومان وام کرونایی به شاغلان مجموعه‌های ورزشی استان پرداخت شد.

  • کد خبر: 2097
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: يکشنبه 15 فروردين 1400 - 11:18

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا به نقل از وزارت ورزش و جوانان نصرالله پریچهره اظهار داشت: با شیوع کرونا و تعطیلی اماکن ورزشی (اسفند ماه 98)، بیش از 24 میلیارد تومان وام کرونایی به شاغلان مجموعه‌های ورزشی استان پرداخت شد.

وی افزود: طبق ستاد ملی کرونا میزان این وام ها به ازای هر فرد 16 میلیون تومان و برای مجموعه بزرگ (از لحاظ پرسنل) این میزان تا 480 میلیون تومان متغیر بود.

او گفت: تاکنون یک هزار و 500 نفر از شاغلان و مجموعه داران (حدود 500 مجموعه) که با شیوع کرونا کسب و کار آنها دچار زیان شده بود وام های خود را از سامانه کارآ دریافت کرده اند.

مدیر کل ورزش و جوانان استان تهران در ادامه تاکید کرد: بازپرداخت این وام ها از ستاد ملی کرونا با سود 12 درصد و با تنفس سه ساله پرداخت شد.

پریچهره در خصوص تصمیم گیری جهت تعطیلی و یا محدودیت فعالیتشان با توجه به نارنجی و قرمز شدن شهرستان‌های استان به علت شیوع کرونا گفت: منتظر تصمیم گیری ستاد کرونا هستیم و تا این لحظه ابلاغیه ای به ما ارسال نشده است.

او افزود: هرگونه تصمیم گیری در خصوص ممنوعیت فعالیت مجموعه های ورزشی از طریق معاونت وزیر ورزش به استان‌های درگیر کرونا ابلاغ خواهد شد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران با بیان اینکه آخرین مهلت ثبت نام در سامانه کارآ تا 15 اسفند ماه بوده اظهار داشت: اکنون درخواست های تخصیص وام کرونا از طریق مجموعه داران به این اداره کل ارسال می شود.

درحال حاضر فعالیت استخر های سرپوشیده  و روباز (با رعایت پروتکل های بهداشتی و محدودیت ظرفیت در سانس)، ورزش های انفرادی، کم برخورد و روباز بلامانع بوده و تنها ورزش پربرخورد، کشتی و رزمی کماکان هیچ فعالیتی ندارند.

استان تهران دارای بیش از 5 هزار و 200 مجموعه ورزشی دولتی و خصوصی است.

 

خسارت 200 میلیاردی کرونا به ورزش شهرداری تهران 

همچنین مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری گفت: با شیوع کرونا بیش از 200 میلیارد تومان خسارت به فعالیت این نهاد وارد شده است.

امیر محسنی درباره چگونگی فعالیت ورزشی این نهاد در شرایط کرونایی گفت: ما تابع تصمیم ستاد ملی کرونا هستیم و فعالیت ورزشی در رشته های مجاز ستاد کرونا بلامانع است.

سازمان ورزش شهرداری بیش از یکهزار و 100 مجموعه آبی و چند منظوره و نیز یکهزار و 200 ایستگاه شهروندی در سطح بوستانهای پایتخت را دارد.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف